Rodzaje nosidełek dla dziecka. Co wybrać?

Nosidełko to doskonały wybór dla każdego rodzica i opiekuna, któremu zależy na komforcie i bezpieczeństwie – zarówno swoim, jak i swojego malucha. W sprzedaży można znaleźć dzisiaj wiele modeli nosidełek. Na co warto się zdecydować?

 

Nowoczesne nosidełko dla dziecka https://tulsie.pl/kategoria-produktu/nosidelka/ to bardzo pomocny gadżet, dzięki któremu można zrezygnować ze stosowania wózka. Nosidełko, podobnie jak chusta, ułatwia przemieszczanie się z dzieckiem, a także buduje więź pomiędzy nim a dorosłym. Z nosidełkiem można bez problemu spacerować, podróżować, a także używać go w domu – to prawdziwie wszechstronny dodatek!

 

Dobór odpowiedniego nosidełka dla dziecka ma bardzo duże znaczenie. Warto więc zapoznać się bliżej z dostępnymi modelami nosidełek oraz ich właściwościami.

 

Nosidełka dla niemowlaków

To nosidełka przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Mogą używać ich dzieci od około 3-4 miesiąca życia. Najlepiej skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania nosidełka, aby mieć pewność, że nie zrobimy wtedy krzywdy maluchowi.

 

Nosidełko dla dziecka tego rodzaju posiada specjalną wkładkę, która jest odpowiednio wyprofilowana i zapewnia mu optymalny komfort i bezpieczeństwo.

 

Nosidełka ergonomiczne

To najbardziej popularny typ nosidełka dziecięcego, które może być używane również u małych dzieci od około 3-4 miesiąca życia.

 

Cechą charakterystyczną nosidełka ergonomicznego jest jego specjalna konstrukcja, która odpowiada anatomicznej budowie ciała dziecka. Dzięki temu jest ono bezpieczne w użytkowaniu – dziecko może przyjąć wtedy „pozycje żabki”, która jest dla niego najbardziej właściwa.

 

Takie nosidełko dla dziecka posiada też często szeroką gamę regulacji, więc może być łatwo dopasowane do użytkownika.

 

Nosidełka biodrowe

Tego rodzaju nosidełko ma uproszczoną konstrukcję i pomaga w podsadzeniu dziecka na wysokości bioder. Nie posiada podparcia jak nosidełka pełnowymiarowe.

 

Nosidełka biodrowe są polecane dla nieco starszych dzieci. Od użytkownika wymagają przytrzymania dziecka. Mogą być też mało komfortowe, ponieważ ciężar osadza się głównie w okolicy bioder.

 

Nosidełka turystyczne

Ostatni typ nosidełek to nosidełka turystyczne, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach lubiących aktywne spędzanie wolnego czasu.

 

Takie nosidełko dla dziecka swoją konstrukcją przypomina plecak ze stelażem. Pozwala na noszenie dziecka na plecach, dzięki czemu maluch może mieć też dobry widok na okolicę. Nosidełka turystyczne równomiernie obciążają użytkownika i dlatego są wygodne w użytkowaniu.

 

Nosidełka turystyczne często wyposażone są również w specjalne daszki, które chronią dziecko przed rażącym słońcem czy deszczem. Mogą posiadać też wyprofilowane kapturki, które podtrzymują główkę, gdy maluch śpi.

 

Jakie nosidełko kupić?

Jeśli mamy zdecydować się na jedno nosidełko dla dziecka z powyższych, najlepszym wyborem będzie to ergonomiczne, które jest najbardziej uniwersalne.

 

Gdy rodzice lub opiekunowie dziecka nie zamierzają rezygnować z aktywności, mogą również zdecydować się na nosidełko turystyczne, które pozwoli im na łatwe przemieszczanie się bez wózka.