Osuszanie fundamentów

Osuszanie fundamentów poprzez iniekcję. Być może spotkałeś się już kiedyś z tą nazwą, jednak nie do końca rozumiesz co się pod nią kryje? Jeśli tak, to musisz przeczytać ten tekst. Poznasz procedurę i cenę tego zabiegu.

Zanim jednak dowiesz się, czym jest osuszanie przez iniekcję, warto abyś poznał przyczyny, dla których ściany budynków właściwie nabierają wilgoci. Dzieje się tak, gdyż woda nagromadzona w glebie najzwyczajniej w świecie dostaje się do murów, które działając niemal jak gąbka – nasiąkają tą wodą, co skutkuje coraz większym zawilgoceniem ścian. Wiele osób zastanawia się także ile kosztuje osuszanie fundamentów http://budwod.eu/oferta/osuszanie-fundamentow/ i jaka jest cena.

W efekcie, może doprowadzić to do powstawania w naszych pomieszczeniach wewnątrz budynku brzydkich plam i grzyba, które wyeliminuje tylko osuszanie. Z pewnością nie jest to pożądana sytuacja. Warto jednak pamiętać, że nabieranie wilgoci przez mury nie jest czymś naturalnym. Dzieje się to, gdy mamy do czynienia ze starym budynkiem, który nie był nigdy izolowany (niestety przed laty była to dość popularna procedura, że pozostawiano na przykład kamienice bez izolacji – cena była kluczowym aspektem), lub izolacja w wyniku upływu lat uległa zniszczeniu, nadgryziona przez ząb czasu. Osuszanie (iniekcją lub prądem) jest wtedy konieczne. Nieco inaczej sytuacja ma się z nowymi budynkami. Te już obecnie niemal obligatoryjnie są zabezpieczane za pomocą izolacji. Mimo to jednak, zdarza się że i do ścian tych budynków dostaje się wilgoć i należy je osuszać. Przyczyną takich zjawisk są błędy popełnione na etapie budowania. Jeśli nie wszystko zostanie dopilnowane, możemy zapłacić sporą cenę za uchybienia. Zatem na co należy zwrócić uwagę podczas osuszania fundamentów?

Jeśli zostaliśmy już zmuszeni do osuszenia, to możemy wybrać metodę bezinwazyjna, jak nagrzewanie pomieszczeń, czy osuszanie prądem (elektroosmoza), lub inwazyjną, jeśli zawilgocenie poszło już o krok za daleko. W takim wypadku najsensowniejszym rozwiązaniem zdaje się być metoda iniekcji krystalicznej. Na czym polega ten sposób walki z wilgocią i jaka jest cena? Spieszymy z wyjaśnieniami.

Osuszanie murów poprzez iniekcję jest zadaniem, które należy wykonać w kilku krokach. Pierwszym z nich jest niestety wykonanie w murze, który chcemy osuszyć, otworów w które w następnym kroku będziemy zmuszeni do wprowadzenia zaprawy iniekcyjnej, czyli specjalistycznego preparatu (cena tegoż produktu może się wahać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych w przypadku najbardziej renomowanych marek). Po kilku, lub kilkunastu dniach od zabiegu osuszania muru zostaje on całkowicie odwilgocony i przy okazji zaizolowany. Środki te można stosować na każdego rodzaju murze, niezależnie od tego, jak daleko zaszło już nabranie przez ścianę wody.

Ceny preparatów, jak już wspomniano są bardzo zróżnicowane. Jednak, aby zorientować się w rynkowej ofercie tych środków, warto poszukać informacji w internecie, lub udać się do najbliższego sklepu budowlanego. Z pewnością znajdziecie tam szeroki wachlarz preparatów do osuszania murów.